Nad Poznaniem pojawił się wir powietrzny.

We wtorek około godziny 11:00 mieszkańcy Poznania byli świadkami niezwykłego zjawiska atmosferycznego. Nad miastem pojawiła się niezwykła formacja chmur przypominająca wir lub lej, co wywołało spore poruszenie wśród poznaniaków.

Nad Poznaniem pojawił się wir powietrzny.

Zjawisko Jak z Filmu Katastroficznego

Formacja chmur, którą można było zaobserwować na niebie, przypominała początek trąby powietrznej lub tornada. Widok ten zaskoczył przechodniów oraz kierowców na jednej z ulic miasta. Chmura wirująca w charakterystyczny sposób stała się tematem rozmów i dyskusji, a zdjęcia z tego niecodziennego wydarzenia szybko zaczęły krążyć w mediach społecznościowych.

Specyficzne Warunki Pogodowe

Eksperci meteorologiczni wyjaśniają, że tego typu zjawiska są rzadkie i mogą być spowodowane przez specyficzne warunki pogodowe.

“Nagłe zmiany temperatury, wilgotności i ciśnienia powietrza mogą prowadzić do powstania takich nietypowych formacji chmur” 

Pomimo niecodziennego wyglądu, chmura najprawdopodobniej nie stanowiła żadnego zagrożenia. Patrząc na nią w kontekście zabudowań i drogi, można przypuszczać, że była to tylko nietypowa, ale niegroźna chmura o charakterystycznym kształcie, a nie rzeczywisty trąb powietrzny

Reakcje Mieszkańców

Mieszkańcy Poznania różnie reagowali na to, co zobaczyli na niebie.

“To było jak scena z filmu katastroficznego. Byłam przerażona, że może to być tornado, ale na szczęście nic złego się nie stało” — mówi pani Anna, która była świadkiem tego zjawiska.

Fotografia, która rozeszła się po internecie

Jedno z najbardziej spektakularnych zdjęć tego zjawiska zostało zrobione przez pana Bartosza, który przypadkowo przejeżdżał tamtędy samochodem. Fotografia szybko zyskała popularność w mediach społecznościowych, zbierając setki komentarzy i udostępnień.

 

© 2020 iPolska24

Realizacja