12 lipca 2024

Ulica Mariacka zielenieje. Jest apel do właścicieli czworonogów

Poznań konsekwentnie zwiększa ilość zieleni miejskiej. Ostatnio dzięki współpracy Zarządu Dróg Miejskich oraz lokalnego samorządu z Osiedla Główna, przy ul. Mariackiej (w okolicy ul. Krótkiej) pojawiły się nowe nasadzenia drzew i niskiej roślinności.

Ulica Mariacka zielenieje. Jest apel do właścicieli czworonogów fot. Bartosz Jankowski / ZDM

 

Jeszcze kilka lat temu obszar przy ul. Mariackiej był mocno zaniedbany. Teraz, sukcesywnie odnawiany, zyskuje nowe oblicze. Stare, zniszczone klepiska znikają, a w ich miejsce pojawiają się nowoczesne chodniki. W tym roku, dzięki staraniom lokalnej rady osiedla i Zarządu Dróg Miejskich, dodano kolejne elementy zieleni miejskiej.

W ramach tegorocznych nasadzeń, na ul. Mariackiej posadzono dwa platany wschodnie Minaret. Dodatkowo, na powierzchni około 90 metrów kwadratowych przy jezdni zasadzono dwie odmiany róż: Flirt i Hotline. Te piękne krzewy, kiedy zakwitną w przyszłej wiośnie, z pewnością będą cieszyć oczy mieszkańców i przechodniów.

Koszt przygotowania terenu oraz nasadzeń wyniósł ponad 17 tysięcy złotych. Środki te zostały przekazane przez Radę Osiedla Główna z jej budżetu. To znacząca inwestycja, która nie tylko poprawia estetykę okolicy, ale również przyczynia się do poprawy jakości powietrza i warunków życia w mieście.

Zarząd Dróg Miejskich przypomina właścicielom psów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach, szczególnie w miejscach nowych nasadzeń zieleni. Świeżo posadzone rośliny potrzebują czasu, aby się ukorzenić i wzrosnąć. Nadmiar zwierzęcego moczu może je uszkodzić i prowadzić do ich obumarcia. Co roku wiele roślin przy poznańskich ulicach musi być ponownie sadzonych z powodu ich usychania spowodowanego przez czworonogi.

© 2020 iPolska24

Realizacja