12 lipca 2024

Poznań dofinansuje wymiany okien i drzwi zewnętrznych mieszkańców

Poznańscy radni przyjęli uchwałę uwzględniającą nowy miejski program dotacyjny. Tym razem Poznań chce dofinansowywać wymianę okien i drzwi zewnętrznych.

Poznań dofinansuje wymiany okien i drzwi zewnętrznych mieszkańców

Realizowany od kilku lat program „Trzymaj ciepło”, w ramach którego poznaniacy mogą sprawdzić kamera termowizyjną, czy ich budynki są szczelne i prawidłowo ocieplone, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Teraz Miasto chce pomóc także w dalszych działaniach, które pozwolą na „zatrzymanie” ciepła w domach i poprawę efektywności energetycznej. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę związaną z programem dotacyjnym na wymianę okien i drzwi zewnętrznych.

Zarówno montowane okna jak i drzwi będą musiały spełniać odpowiednie kryteria, takie jak dopuszczenie do użytkowania na terenie Polski, normy zawarte w warunkach technicznych, wymagania wynikające z uzyskania pozwoleń, a także muszą być fabrycznie nowe i montowane po raz pierwszy.

Dofinansowanie będzie dostępne dla osób fizycznych, prawnych, przedsiębiorców i wspólnot mieszkaniowych, mających prawo własności do lokalu.

Dotacja może pokryć nawet 100% poniesionych kosztów, ale maksymalnie wyniesie 8,5 tysiąca złotych.

Wnioski będą przyjmowane do 30 września. Harmonogram oraz szczegóły zostaną opublikowane po wejściu uchwały w życie.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja