Zielony Poznań: Festyn w Parku Wilsona dla miłośników zieleni

W najbliższą sobotę, 6 maja, Park Wilsona w Poznaniu zamieni się w centrum inspiracji dla miłośników zieleni i ogrodnictwa. Rozpoczynając o godzinie 10:00, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, pokazach, wspólnym malowaniu, a także posłuchać koncertu i cieszyć się licznymi innymi atrakcjami.

Zielony Poznań: Festyn w Parku Wilsona dla miłośników zieleni fot. Portal Poznań

 

Organizowany przez Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UPP, festyn to m.in. warsztaty “Gramy w zielone”, w których uczestnicy będą mogli przygotować własne sole do kąpieli czy upleść wianek. Wydział Klimatu i Środowiska UMP z kolei przygotował warsztaty dotyczące ochrony drzew oraz kreatywnych zabaw z przyrodą.

Jedną z atrakcji festynu będzie “zielone malowanie” – akcja malarska, w której uczestnicy będą mogli namalować wielkoformatowy obraz (1,50 m x 20 m) przedstawiający różnorodny świat roślin oraz zaangażowanie społeczności w pielęgnację zieleni. Przewidziano także przestrzeń dla spontanicznego malarstwa dziecięcego.

W parku pojawi się stoisko “Zielonej Wymiany Roślin”, gdzie uczestnicy będą mogli wymienić zdrowe i nieuszkodzone rośliny, przynosząc je w doniczce lub jako sadzonki. Ogólnopolska akcja edukacyjna “Wspierajmy przyrodę – sadźmy rośliny rodzime” zaprasza na prelekcje z poradami dotyczącymi rodzimych gatunków roślin ogrodowych.

Na festynie nie zabraknie również edukacji ekologicznej – UMP poprowadzi warsztaty oraz konkursy związane z właściwą segregacją odpadów komunalnych, a także poświęcone tematyce odpadów bio.

Koncert “Zieloni od 30 lat – jubileusz z klimatem” zakończy warsztaty, przy akompaniamencie zespołu Julia & Sweet Piano Jazz. Konferansjer opowie o przyrodzie Poznania i działaniach na rzecz jej ochrony i rozwoju.

Wydarzenie jest częścią Akademii Zielony Poznań – cyklu imprez edukacyjnych dla pasjonatów zieleni, który obejmuje również warsztaty dla dzieci, lekcje przyrody, artykuły dotyczące nowości w ogrodnictwie i konkurs dla właścicieli najpiękniejszych ogrodów, tarasów czy balkonów. Uczestnicy konkursu “Zielony Poznań” będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę z warsztatów do stworzenia własnych zielonych aranżacji w swoich domach czy ogrodach.

© 2020 iPolska24

Realizacja