27 marca 2023

Noc Sów już za kilka dni

Sowy to niezwykle fascynujące ptaki, które wzbudzają zainteresowanie nawet laików w tym temacie. Ich zachowanie, mądrość i wygląd fascynują dzieci i dorosłych. Jedni i drudzy mogą wziąć udział w Nocy Sów, która odbędzie się w najbliższy czwartek.

Noc Sów już za kilka dni fot. UMP

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Klimatu i Środowiska UMP przy współpracy z Zakładem Lasów Poznańskich. W Leśniczówce Antoninek na uczestników czekać będą warsztaty, informacje i ciekawostki na temat sów.

Podczas Nocy Sów będzie można dowiedzieć się, jakie preferencje żywieniowe mają sowy zamieszkujące w Polsce, a także sprawdzić swoją wiedzę na temat gatunków, które zamieszkują pobliskie lasy. Dla najmłodszych przygotowano także wyklejanie Hedwigi, czyli słynnej sowy Harrego Pottera.

Największą atrakcją będzie jednak spacer po zmroku połączony z prelekcją. Uczestnicy będą nasłuchiwać sowiego pohukiwania.

Zarówno prelekcję jak i spacer poprowadzi Łukasz Polakowski, pracownik Zakładu Lasów Poznańskich.

Noc Sów odbędzie się 17 marca, rozpoczynając o 17:00 w Leśniczówce Antoninek. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym: monika_mrozek@um.poznan.pl do dnia 16 marca br.

 

 

autorka: A. Karczewska