27 marca 2023

Bezpłatne doradztwo ekodoradców dla mieszkańców Poznania

Jakie są założenia uchwały antysmogowej i jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? Tematy te przybliżą ekodoradcy, którzy odwiedzą mieszkańców Poznania.

Bezpłatne doradztwo ekodoradców dla mieszkańców Poznania fot. UMP

Trwa kolejna odsłona miejskiego programu Kawka Bis, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na wymianę „kopciucha”. Wnioski przyjmowane są do 31 lipca, a rozpatrywane według kolejności zgłoszeń.

W najbliższym czasie do domów poznaniaków zapukają ekodoradcy, którzy będą wyjaśniać na czym polega program, jak i na co można uzyskać dofinansowanie, a także wyjaśnią jakie są założenia uchwały antysmogowej.

Osoby, które chcą, by odwiedził je ekodoradca mogą zgłosić to pod numerem telefonu 61 878 40 62 lub mailowo ekodoradca@um.poznan.pl. Urzędowi przedstawiciele będą mieć ze sobą identyfikator z danymi oraz pieczątką UMP, a także pismo wydane przez dyrektorkę Wydziału Klimatu i Środowiska UMP.

W przypadku wątpliwości można zadzwonić na infolinię Poznań Kontakt (61 64 63 344). Jej pracownicy posiadają nazwiska wszystkich ekodoradców – w ten sposób można się upewnić, czy przybyła osoba nie jest oszustem.

Mieszkańcy otrzymają pomoc w pozyskaniu dofinansowania na zmianę sposobu ogrzewania. Do wyboru mają nie tylko miejski program Kawka Bis, ale także krajowy – Czyste Powietrze.

 

autorka: A. Karczewska