1 października 2023

W weekend będzie można wejść na teren Śnieżycowego Jaru

W najbliższy weekend pierwsza w tym roku okazja, by wejść na teren rezerwatu przyrody Śnieżycowy Jar. Jak informuje nadleśnictwo, kwitnie już coraz więcej kwiatów.

W weekend będzie można wejść na teren Śnieżycowego Jaru fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

Tydzień temu informowaliśmy (tutaj) o pierwszych śnieżycach na terenie rezerwatu przyrody, które zaczęły tegoroczne kwitnienie. Z uwagi na fakt, że obszar Nadleśnictwa Łopuchówko, które znajduje się na terenie poligonu wojskowego, nie można było jednak sprawdzić tego samemu.

W tym tygodniu, jak informują leśnicy, kwitnących śnieżyc jest już więcej. Można też zauważyć małe, zwarte grupy białych kwiatów. Kolejne rośliny przebijają się z kolei przez warstwę liści i śniegu.

Choć nie jest to jeszcze pełny zakwit, to warto skorzystać z okazji, by zobaczyć kwiaty na żywo. Jak informuje Nadleśnictwo Łopuchówko, w związku z przerwą w ćwiczeniach na poligonie i w odpowiedzi na liczne zapytania, podjęto decyzję, by w najbliższy weekend udostępnić obszar spacerowiczom.

Odwiedzając rezerwat w dniach 11-12 marca należy zapoznać się z organizacją ruchu na jego terenie (tutaj). Jednocześnie nadleśnictwo informuje, że w związku z opadami deszczu i śniegu kładka na terenie rezerwatu może być śliska, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i ubrać odpowiednie obuwie.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja