1 października 2023

Dzień Bez Opakowań Foliowych – Miasto Poznań nagrodzi tych, którzy korzystają z wielorazowych toreb

Korzystanie z opakowań wielorazowych jest coraz popularniejsze, ale wciąż wiele osób decyduje się na korzystanie z tych, które wykonane są z plastiku, a użyć można ich tylko raz. Z okazji przypadającego dziś Dnia Bez Opakowań Foliowych, Miasto Poznań przygotowało konkurs „Ekotytka na zakupy” dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzień Bez Opakowań Foliowych – Miasto Poznań nagrodzi tych, którzy korzystają z wielorazowych toreb fot. pexels

Dzień Bez Opakowań Foliowych obchodzony 23 stycznia pojawił się z inicjatywy jednego z miejskich radnych w Łodzi, podczas składania obywatelskiego projektu w zakresie zakazu bezpłatnej dystrybucji foliowych opakowań jednorazowych w sklepach.

Choć wyprodukowanie jednej „foliówki” to zaledwie kilka sekund, to jej rozkład może trwać nawet kilkaset lat. Co więcej, podczas rozkładu do atmosfery przedostaje się wiele metali ciężkich, substancji rakotwórczych czy azotu.

Z okazji Dnia Bez Opakowań Foliowych Miasto Poznań chce zachęcić poznaniaków do zmiany codziennych nawyków i promować korzystanie z wielorazowych toreb. W ramach konkursu „Ekotytka na zakupy” dzieci, młodzież i dorośli mogą przesłać zdjęcie codziennych zakupów zapakowanych w torby lub opakowania wielorazowe.

Pierwsze sto osób otrzyma jedną z trzech bawełnianych toreb z grafikami m.in. Teatru Wielkiego w Poznaniu.

W ten sposób Miasto chce promować ekologiczne podejście mieszkańców do codziennych działań, jednocześnie nagradzając tych, którzy już zastosowali zmiany.

Zdjęcia należy przesłać na adres e-mail: ksr@um.poznan.pl lub natalia_kolacz@um.poznan.pl do 3 lutego 2023 roku.

 

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja