12 lipca 2024

Hu-hu Noce, czyli podglądanie sów w Nowym Zoo po zmroku

Huhu-Noc powraca do Nowego Zoo. Co to takiego? To wyjątkowe Nowe Sów, czyli wieczorne spacery po zamknięciu ogrodu zoologicznego i spotkanie z tymi fascynującymi ptakami. Ruszyły zapisy na aż cztery dostępne terminy.

Hu-hu Noce, czyli podglądanie sów w Nowym Zoo po zmroku fot. pixabay

Charakterystyczne, kojarzone już przez małe dzieci „hu-hu” w wykonaniu sów było inspiracją do nazwy wydarzenia, czyli Hu-hu Nocy w Zoo Poznań. Noc Sów to wyjątkowa okazja, by pospacerować po poznańskim zoo po godzinach otwarcia, kiedy na terenie pozostają już tylko pracownicy i wolontariusze.

Podczas wydarzenia uczestnicy spotykają się przed wejściem do zoo o godzinie 17:00, czyli w czasie, gdy ogród jest zamykany zimą dla zwiedzających, a następnie udają się na specjalnie przygotowaną trasę spacerową (należy kupić bilet do zoo – online lub stacjonarnie w kasie do 15:00).

To okazja, by podglądać zachowanie sów mieszkających zarówno w wolierach jak i dziko na terenie zoo.

Zoo przygotowało aż cztery terminy spotkań – 27 i 28 stycznia oraz 3 i 4 lutego. Zapisy możliwe są drogą mailową [email protected] lub telefonicznie pod numerem 61 872 07 73.

Noce Sów skierowane są do osób powyżej 10. roku życia. Uczestnicy proszeni są o ubranie się ciepło, wygodnie i z odpowiednim obuwiem do spacerów po zmroku.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja