5 lutego 2023

Tańszy węgiel poznaniakom sprzedadzą dwie firmy

Dwie firmy podpisały umowę z państwową spółką, na podstawie której mogą sprzedawać poznaniakom węgiel po preferencyjnych cenach w ramach rządowego programu.

Tańszy węgiel poznaniakom sprzedadzą dwie firmy

Ustawa przyjęta przez Sejm zakładała, że prawo zakupu od państwowej spółki opału w preferencyjnej cenie w celu odsprzedaży go mieszkańcom danej gminy przysługuje firmom, które jako pierwsze zgłosiły się do programu z danego regionu.

W Poznaniu warunek ten spełniły dwa podmioty działające w porozumieniu, które złożyły wspólny wniosek. To Coalpol i Al Pari, które już podpisały umowę z państwową spółką. Na jej podstawie kupiły węgiel po preferencyjnej cenie, a teraz mogą taniej sprzedaż ten towar mieszkańcom Poznania.

Cena za tonę węgla wyniesie 2,1 tysiąca złotych. Płatność odbywać się będzie gotówką w momencie zakupu.

Po odbiór można zgłosić się własnym samochodem lub skorzystać z możliwości transportu oferowanej przez obie firmy. Usługa to dodatkowy koszt w wysokości 100 złotych. W przypadku zakupu 1 lub 1,5 tony lub 150 złotych za pół tony. Cena obejmuje dowóz i wyładowanie, ale nie wniesienie węgla.

Z możliwości kupna mogą skorzystać osoby posiadające zaświadczenie o przyznaniu dodatku węglowego lub spełnieniu warunków do jego przyznania. Wydaje je Poznańskie Centrum Świadczeń.

By dostać wymagane zaświadczenie, trzeba złożyć wniosek w Poznańskim Centrum Świadczeń – dobrze zrobić to jak najszybciej. Należy zarezerwować wizytę poprzez miejską infolinię (nr telefonu 61 646 33 44) lub formularz internetowy dostępny na stronie PCŚ.

Zaświadczenie będzie wydawane w jednym egzemplarzu, w ciągu 14 dni od złożenia wniosku.

Jednocześnie Miasto przestrzega, by nie stać się ofiarą działań oszustów. Za opał należy płacić wyłącznie w składzie węgla. Osoby chcące otrzymać fakturę mogą to zrobić na miejscu.

 

 

autorka: A. Karczewska