1 października 2023

Spacer przyrodniczy i gra terenowa w poszukiwaniu bobrów

W najbliższą sobotę każdy będzie mógł poszukać… bobrów. Właśnie tego dnia odbędzie się spacer przyrodniczy na terenach doliny potoku Golęcinka i użytku ekologicznego „Bogdanka II”. Dodatkową atrakcją będzie gra terenowa.

Spacer przyrodniczy i gra terenowa w poszukiwaniu bobrów fot. UMP

W sobotę, 26 listopada, będzie można wziąć udział w ciekawym spacerze przyrodniczym z przewodnikiem. Wycieczka będzie połączona z grą terenową, a także rozwiązywaniem łamigłówek i zagadek, dlatego organizatorzy zapraszają do udziału zwłaszcza rodziny z dziećmi.

Przewodnik Artur Golis opowi o bobrach, których w Poznaniu nie brakuje. Zima jest dla nich okresem żeremia lub wspólnego mieszkania w komorze nory. Nie zapadają w sen zimowy zachowując swój dobowy rytm aktywności. Jedzenie zwykle zbierają nocą.

Uczestnicy spaceru dowiedzą się nie tylko jak te zwierzęta zachowują się zimą, ale także w jaki sposób można tropić ich ślady. W czasie wycieczki przewodnik przybliży też temat najcenniejszych przyrodniczo zakątkach doliny Golęcinki i użytku ekologicznego „Bogdanka II”.

Spacerowicze będą przeprawiać się przez las olszowy i podejdą pod żeremie bobrowe. Przygotowano także zagadki i łamigłówki, które sprawią, że spacer będzie nie tylko ciekawą formą edukacji i kontaktu z przyrodą, ale także zabawą.

Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym natalia_kolacz@um.poznan.pl

Przewidywana długość trasy spaceru to 3 km, a czas trwania spaceru szacuje się na ok. 2-3 godziny. Organizatorzy proszą o zadbanie o odpowiednią odzież, w tym m.in. terenowe buty, nieprzemakalną kurtkę.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja