1 października 2023

Więcej roślin zamiast bruku na kolejnych ulicach w Poznaniu

Na ul. Długiej i Karwowskiego przybędzie zieleni w przestrzeni miejskiej. Na pierwszej z nich prace związane z nasadzeniami już trwają, a na drugiej wkrótce się rozpoczną. Jakie rośliny wybrano?

Więcej roślin zamiast bruku na kolejnych ulicach w Poznaniu fot. ZDM

Nowe nasadzenia wykonywane są w miejscach, które zostały odbrukowane. Były to przestrzenie, z których nie korzystali uczestnicy ruchu, bez względu na to czy poruszali się pieszo, rowerem czy samochodem. Obszary wykorzystano więc do zwiększenia ilości roślin w okolicy.

Na ul. Długiej prace dobiegają końca. Na 190 metrach kwadratowych powierzchni, które do tej pory były pokryte brukiem, sadzone są cztery klony polne oraz krzewy – róże i ognik szkarłatny.

Z kolei na ul. Karwowskiego, gdzie nasadzenia wkrótce się rozpoczną rośliny zajmą ponad 500 metrów kwadratowych odbrukowanej powierzchni. Ulica jest aleją lipową, dlatego w miejscach na drzewa wybrano właśnie ten gatunek – przybędą dwie nowe. Oprócz tego pojawią się tam również nowe krzewy i byliny. Powodem takiego wyboru jest duże zacienienie przestrzeni, co wiązało się z koniecznością doboru gatunków roślin ciemnolubnych.

 

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja