1 października 2023

Gdzie, kiedy i jak grabić liście i kosić trawę w mieście?

Temat pielęgnacji terenów zieleni miejskiej, a także koszenia trawników i grabienia liści w mieście jest często podnoszony przez mieszkańców. Urząd Miasta Poznania zachęca do udziału w bezpłatnym szkoleniu, podczas którego będą omawiane zagadnienia w zakresie odpowiedniej pielęgnacji zieleni i polityki środowiskowej.

Gdzie, kiedy i jak grabić liście i kosić trawę w mieście?

Szkolenie będzie miało formę warsztatową. Prowadzący omówią zagadnienia z zakresu pielęgnacji zieleni miejskiej, skupiając się na kwestii koszenia trawników i grabienia liści.

Wyjaśnione zostaną praktyczne aspekty zastosowania zapisów Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu, a także ochrony bioróżnorodności na miejskim terenie. Jak zauważają organizatorzy, przy zachodzących zmianach klimatycznych przemyślane utrzymywanie stref zieleni pozwala na redukcję wysp ciepła, jakie powstają w miastach, co z kolei przekłada się na poprawę komfortu życia ludzi oraz samej przyrody.

Uczestnicy szkolenia będą podzieleni na grupy. Wydarzenie odbędzie się 28 października w Urzędzie Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim w sali Malinowej. Szkolenie potrwa ok. 2,5 godzin.

Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy przyjmowane będą do niedzieli, 23 października, drogą mailową pod adresem hanna_nowak@um.poznan.pl. W treści należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu uczestnika. Zapisani otrzymają informację zwrotną o przypisaniu do grupy warsztatowej i godzinie rozpoczęcia szkolenia.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja