Stado byków zaatakowało gospodarzy, nie żyje rolnik, jego żona przebywa w szpitalu

Do tragicznego wypadku doszło na terenie gospodarstwa w Kaliszkowicach Kaliskich w gminie Mikstat w Wielkopolsce. Małżeństwo rolników zostało zaatakowane przez stado byków. Mężczyzna nie żyje, a ranna kobieta przebywa w szpitalu.

Stado byków zaatakowało gospodarzy, nie żyje rolnik, jego żona przebywa w szpitalu fot. poglądowa

 

Do zdarzenia doszło w czwartek, około godziny 6:30. Na terenie jednego z gospodarstw z obory uwolniło się 11 byków, które zaczęły biegać po posesji. Według wstępnych ustaleń służb, gospodarz prawdopodobnie nie zamknął dobrze drzwi po porannym oporządzeniu zwierząt.

Małżeństwo rolników zaczęło zaganiać zwierzęta do obory. Wówczas zostało poturbowane przez byki.

Na miejsce wezwano służby – straż pożarna i policja. Pierwsi na miejscu byli strażacy, którzy próbowali ratować małżeństwo i zagonić zwierzęta do obory.

Gdy było to możliwe, zaczęli wraz z policjantami reanimować poszkodowanego 36-letniego rolnika. Niestety, lekarz, ktory przybył na miejsce stwierdził zgon. Ranna 34-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu zebrano materiał dowodowy w sprawie, która jest nadzorowana przez Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Okoliczności i przyczyny zdarzenia będą ustalane.