1 października 2023

Gdzie wyrzucić starą drukarkę, mikser lub baterie? Rozpoczął się montaż pojemników na elektrośmieci

Na terenie Poznania rozpoczął się montaż pojemników na elektroodpady – sprzęt elektroniczny, elektryczny oraz baterie. Co dokładnie można do nich wrzucać i gdzie je można znaleźć?

Gdzie wyrzucić starą drukarkę, mikser lub baterie? Rozpoczął się montaż pojemników na elektrośmieci

 

Na poznańskich osiedlach w ostatnim czasie pojawiły się nowe pojemniki na odpady. Szaro-niebieskie kontenery z czerwonym paskiem mają pomóc w odpowiedniej segregacji i utylizacji odpadów. Są uzupełnieniem dla pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Co można do nich wrzucać? Poza bateriami to sprzęt zasilany prądem lub bateriami, którego rozmiar nie przekracza 50 centymetrów. Wymiary są podyktowane rozmiarem otworu pojemnika. Zmieszczą się tam m.in. stare telefony komórkowe, laptopy, drukarki, komputery, miksery, czajniki, zabawki zasilane bateriami i inne sprzęty m.in. rtv i agd.

Każdy sprzęt będzie poddany recyclingowi w odpowiedni sposób. Pojemniki są z kolei przystosowane do przechowywania tego typu odpadów, a także do bezpiecznego dla środowiska ich odbioru.

Docelowo specjalne pojemniki znajdą się w ok. 100 lokalizacjach. Na razie dostępnych jest ich osiem w następujących miejscach:

– os. Batorego 27C
– os. Batorego 4
– przy SP 34 i Przedszkolu nr 190
– os. Przemysława 21
– ul. Naramowicka 169
– ul. Sarmacka 8F
– ul. Naramowicka 149
– ul. Naramowicka 157

Pojemniki to tylko jeden ze sposobów zagospodarowania elektroodpadów. Zgłosić chęć oddania większego sprzętu, takiego jak lodówki, pralki, zmywarki itp. można przez formularz online na stronie elektrycznesmieci.pl lub infolinię 572 102 102. Sprzęt w ciągu 72 godzin zostanie bezpłatnie odebrany i recyklingowany.

 

autorka: A. Karczewska

fot. UMP

© 2020 iPolska24

Realizacja