Szkolenia dla mieszkańców Poznania z zakresu z ochrony drzew

Minęło pół roku od przyjęcia przez Prezydenta Miasta standardów ochrony drzew. W związku z tym Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska przygotował szkolenia z nimi związane dla wszystkich chętnych poznaniaków.

Szkolenia dla mieszkańców Poznania z zakresu z ochrony drzew

 

Drzewa są jednym z najważniejszych, a jednocześnie niedocenionych elementów infrastruktury miasta. Standardy ochrony drzew zostały opracowane przez grono specjalistów z dziedzin przyrodniczych wraz z urzędnikami. Zgodnie z przyjętymi dokumentami, wszystkie jednostki miejskie mają obowiązek prowadzić inwestycje w taki sposób, aby zachować ich jak największą ilość.

W celu przedstawienia ich mieszkańcom, Miasto przygotowało cykl szkoleń:

• 21 września – dla pracowników wydziału UMP, Miejskich Spółek i Jednostek Organizacyjnych, Rady Miasta Poznania (Sala Błękitna),
• 28 września – dla Rad Osiedli Miasta Poznań (Sala Błękitna),
• 17 października – dla mieszkańców Poznania, spółdzielni mieszkaniowych, film deweloperskich ( Sala Biała)

Podczas szkolenia mieszkańcy dowiedzą się, dlaczego drzewa są tak ważnym elementem zielonej infrastruktury i co należy robić aby jak najdłużej je zachować. Następnie zostaną poinformowani w jaki sposób drzewa są zabezpieczane w trakcie prac oraz jak przeprowadzana jest ich inwentaryzacja. Standardy przyjęte przez Prezydenta Miasta mają zapewnić większą dbałość o drzewa oraz ich bezpieczne i wieloletnie utrzymanie. Przyroda to dziedzictwo i bogactwo miasta oraz jego mieszkańców, dlatego należy w odpowiedni sposób o nią dbać.

Zagadnienia związane z ochroną i utrzymaniem roślin przedstawione są w trzech dokumentach: „Standard cięcia i pielęgnacji drzew”, „Standard inspekcji i diagnostyki drzew” oraz „Standard ochrony drzew w procesie inwestycyjnym”.

Szkolenia odbędą się w Urzędzie Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17, w godzinach od 10 do 15:30. Zainteresowani muszą wcześniej zgłosić chęć udziału na adres mailowy: michal_bernet@um.poznan.pl .