Roślinny Rajd Rowerowy, czyli rowerem w otoczeniu przyrody

Wakacje powoli dobiegają końca, ale wciąż można wykorzystać ładną pogodę i spędzić aktywnie weekend. Idealną okazją do tego jest Roślinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Roślinny Rajd Rowerowy, czyli rowerem w otoczeniu przyrody

 

To świetna propozycja dla każdego fana jazdy na rowerze. Uczestnicy zbiorą się o godzinie 10:00 na Cytadeli przy restauracji Umberto i z tego miejsca wyruszą w 35-kilometrową trasę.
Uczestnicy pojadą wzdłuż Warty na północ, odkrywając po drodze piękno nadrzecznych terenów.

Organizatorzy, czyli Viva Akcja dla zwierząt – Poznań zaplanowali odwiedziny w rezerwacie Kokoryczkowe Wzgórze. Dodatkowo rowerzyści zatrzymają się na cmentarzu rodziny von Tresków oraz w miejscu, w którym Napoleon przeprawił się przez Wartę.

Uczestnicy spędzą nieco więcej czasu w Łysym Młynie, gdzie na chętnych czekać będą wege przekąski. Zaplanowano także konkurs, w którym będzie można zdobyć nagrody. Z tego miejsca uczestnicy mogą wrócić z grupą, bądź pojechać już samodzielnie.

Liczba miejsc jest ograniczona. Chętni powinni skontaktować się wcześniej wysyłając wiadomość na Facebooku (tutaj).

Rajd potrwa niemal 6 godzin. Na ten czas składa się: wspólna jazda (3h), przystanek (1,5h), przewidywany powrót (około 1h). Należy pamiętać, że trasa może być momentami wymagająca, dlatego najlepszy będzie rower z szerokimi oponami.

Nie można zapomnieć także o bezpieczeństwie – jazda w kasku jest obowiązkowa.