Pomoc dla opiekunów kotów

Wolno żyjące koty są nieodłącznym elementem miejskiej rzeczywistości. W polskich miastach pojawia się coraz więcej programów, których zadaniem jest zapewnienie pomocy zwierzętom. W Poznaniu o ich wyżywienie oraz opiekę weterynaryjną dbają wolontariusze, którzy mogą liczyć na wsparcie od miasta w ramach projektu Kocia Opieka Terenowa.

Pomoc dla opiekunów kotów

 

Program ma na celu wsparcie osób opiekujących się wolno żyjącymi kotami na terenie Poznania. Obecnie to 32 wolontariuszy zajmujących się blisko 280 kotami.

Osoby, które działają w ramach Kociej Opieki Terenowej zostają wpisane do specjalnego rejestru oraz otrzymują legitymację. W programie przewidziano pomoc opiekunom w postaci karmy dla kotów oraz ułatwionego dostępu do lekarzy weterynarii. Miasto podpisało umowy, w ramach których istnieje też możliwość uzyskania opieki weterynaryjnej w zakresie przeprowadzenia zabiegów kastracji i sterylizacji.

Zgłoszenia opiekunów pozwalają także na kontrolowanie liczby wolno żyjących kotów. Według szacunków Wydziału Gospodarki Komunalnej i fundacji pro zwierzęcych, w 2020 roku w Poznaniu było ich około 76 900.

Należy pamiętać, że tak żyjące koty nie są zwierzętami bezdomnymi, a ich obecność ma dla nas spore znaczenie – zapobiega bowiem rozprzestrzenianiu się myszy oraz szczurów.

Chętni, którzy chcą dołączyć do Kociej Opieki Terenowej muszą wypełnić deklarację dostępną online.

© 2020 iPolska24

Realizacja