18 sierpnia 2022

Nie będzie już książeczek czynszowych w lokalach ZKZL – ma być ekologiczniej

Na mieszkańców Poznania czekają zmiany związane z opłatami za czynsz – Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych poinformował, że od początku roku 2023 rezygnuje z książeczek czynszowych w swoich lokalach.

Nie będzie już książeczek czynszowych w lokalach ZKZL – ma być ekologiczniej

Sprawa dotyczy głównie starszej części społeczeństwa, która korzystała jeszcze z książeczek jako formy ułatwiającej rozliczanie. Takiej możliwości nie będzie już w następnym roku.

Rozwój technologii sprawia, że coraz więcej ludzi załatwia sprawy internetowo. W tym kierunku postanowił pójść także Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, który już od kilku lat promuje specjalnie stworzony “Portal Najemcy”. Dzięki takiej inicjatywie mieszkańcy mogą w łatwy sposób znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Portal pozwala na sprawdzenie wysokości opłat, czy też terminu, w którym zostanie przeprowadzony przegląd budynku.

Dodatkowo można w ten sposób podać stan liczników oraz dokonać płatności online. W tym celu należy założyć konto na stronie internetowej. Osoby, które posiadają mieszkanie w miejskim zasobie, będą miały na to pół roku.

Zarząd tłumaczy tę decyzję działaniem zgodnym z ochroną środowiska. Spółka we wcześniejszych latach wykonywała już inne proekologiczne projekty (m.in. likwidacja pieców kaflowych w miejskich budynkach, czy montaż budek dla nietoperzy na poznańskich fortyfikacjach).

 

 

autor: R. Wnęk