10 czerwca 2023

Zieleń miejska przy inwestycjach w Poznaniu. Jak się prezentuje?

Realizując inwestycje w mieście, zarówno te związane z budową nowych obiektów i infrastruktury jak i modernizacji tych istniejących, wykonawcy zobowiązani są do wykonania nowej zieleni miejskiej. Jak się prezentuje w szczycie sezonu?

Zieleń miejska przy inwestycjach w Poznaniu. Jak się prezentuje?

 

Zieleń miejska jest niezwykle istotna nie tylko ze względów estetycznych. Pozwala na obniżenie temperatury powietrza, lepszą retencję wód opadowych, zapewnienie cienia, a także pozwala na stworzenie warunków do życia dla owadów i ptaków.

Jednocześnie ma także wymiar psychologiczny – zarówno sama roślinność jak i jej kolory pozytywnie wpływają na psychikę człowieka.

Przy okazji realizowanych inwestycji na terenie miasta wykonawcy robót są zobowiązani nie tylko do zadbania o istniejącą zieleń, ale także zwykle do wykonania nowych nasadzeń, szczególnie w miejscach, które można „odbrukować” i „rozbetonować” na danym obszarze.

Wiosna i lato to okres, w którym najlepiej widać efekty nasadzeń. Tam, gdzie zieleń jest nowa i młoda, na pełen efekt trzeba będzie poczekać aż nieco bardziej urośnie, by efekt był jeszcze większy. Mimo to, Poznańskie Inwestycje Miejskie podzieliły się fotografiami z różnych miejsc ostatnich inwestycji na terenie miasta. Jak się prezentuje można przekonać się oglądając galerię.

autorka: A. Karczewska

fot. PIM