Czwartek z mniejszym zachmurzeniem i wyższą temperatura. Potem będzie chłodniej i wróci deszcz

Czwartek na północy, wschodzie i częściowo w centrum kraju upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Spadnie go tam poniżej 5 l/mkw. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i nie powinno padać. Temperatura maksymalna osiągnie od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum, do 23 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać z zachodu, przeważnie umiarkowanie, tylko na wschodzie dość silnie. Wiatr w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

Czwartek z mniejszym zachmurzeniem i wyższą temperatura. Potem będzie chłodniej i wróci deszcz

Na piątek prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie, wzrastające do dużego. Będą występować przelotne opady deszczu rzędu 5-10 l/mkw., dynamicznie przemieszczające się z zachodu na wschód. Na Pomorzu możliwe są burze. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje z kierunków zachodnich, dość silnie, w większości kraju z porywami do 40-60 km/h. Na północy i zachodzie wiatr okaże się jednak jeszcze silniejszy i tam rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h.

Sobota przyniesie nam duże zachmurzenie oraz opady deszczu. Na wschodzie i w centrum spodziewane są burze, podczas których może spaść do 10-20 l/mkw. deszczu i powiać z prędkością 60-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie od 13 st. C na Dolnym Śląsku do 17 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr, który okresami w porywach może osiągać prędkość do 40-60 km/h.