27 marca 2023

Zużyte rękawiczki i ręczniki jednorazowe porozrzucane przy szpitalu HCP

W rejonie szpitala HCP w Poznaniu po raz kolejny porozrzucane są śmieci, które nie tylko zanieczyszczają okolicę, ale także powinny w szczególny sposób być kontrolowane.

Zużyte rękawiczki i ręczniki jednorazowe porozrzucane przy szpitalu HCP

 

Nasza redakcja otrzymała informację o odpadach, które porozrzucane są przy Szpitalu HCP przy ul. 28 Czerwca 1956 roku w Poznaniu. Wśród nich były m.in. zużyte rękawiczki jednorazowe czy ręczniki papierowe. W jednym miejscu widać rozdarty worek porzucony poza miejscem przechowywania odpadów.

To nie pierwszy raz, gdy przy szpitalu porozrzucane są śmieci. Już w czasie pandemii mieszkańcy zwracali uwagę na podobny problem – rękawiczki i maseczki jednorazowe leżące na chodnikach i ulicy. Wówczas tłumaczono to m.in. dużą liczbą pacjentów przed budynkiem szpitala w namiotach oraz potem w kolejkach do punktu szczepień. Wskazywano, że to osoby z zewnątrz nie wyrzucają odpadów do odpowiednich pojemników.

Wydaje się, że przy szpitalu pojawia się problem z odpowiednim przechowywaniem odpadów i ich zabezpieczeniem. Możliwe jest także, że worki są „gubione” podczas przenoszenia ich w wyznaczone miejsce, jednak brak odpowiedniego uprzątnięcia budzi zastrzeżenia. To nie tylko kwestia zaśmiecania okolicy to jedno, ale fakt, że są to śmieci, które miały kontakt z osobami chorymi budzi niepokój.

Personel szpitala zapewnił nas, że odpady zostaną pozbierane i uprzątnięte jak najszybciej.

autorka: A. Karczewska

fot. B. Garba