Czworonożni wolontariusze będą kwestować na WOŚP po raz 13! Dziś pierwsza okazja, by spotkać Golden Retriever WOŚP

Można powiedzieć, że to najbardziej uroczy i najpopularniejsi wolontariusze, którzy na dodatek dają się… pogłaskać. Już po raz 13. podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestować będą także golden retrievery wraz ze swoimi opiekunami. Nie zabraknie pokazów, sztuczek i machania ogonami z radości. Choć finał dopiero jutro, to pierwsza okazja, by spotkać czworonożnych wolontariuszy już dziś!

Czworonożni wolontariusze będą kwestować na WOŚP po raz 13! Dziś pierwsza okazja, by spotkać Golden Retriever WOŚP

 

Już po raz 13. grupa Golden Retriver WOŚP włączy się w zbiórkę funduszy na rzecz Orkiestry. Psy to już tradycja poznańskiego Finału.

W ciągu 12 lat kwestowania grupa zebrała niemal 600 tysięcy złotych, w tym ponad 100 tysięcy złotych tylko w ubiegłym roku. Przedstawiciele grupy liczą, że w tym roku znów uda się pobić rekord. Za wrzucenie datku do puszki można otrzymać charakterystyczne, ale nietypowe, bo niebieskie serduszko WOŚP.

Czworonożni wolontariusze są dobrze znani poznaniakom, którzy chętnie je głaszczą i robią sobie z nimi zdjęcia – zarówno dzieci jak i dorośli.

Nie zabraknie również sztuczek i pokazów, które także wpisały się w harmonogram wydarzeń poznańskiego Finału.

Gdzie będzie można spotkać psy? Pierwsza okazja już dziś, kiedy to między 11:00 a 18:00 ich opiekunowie będą wraz z nimi kwestować w King Cross Marcelin.

W niedzielę, 30 stycznia – w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – psich wolontariuszy będzie można spotkać na pl. Wolności od 11:00 do 14:00, w galerii King Cross Marcelin od 11:00 do 18:00, na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej od 12:00 do 20:00, a także na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w godz. 11:00-18:00.

© 2020 iPolska24

Realizacja