18 sierpnia 2022

Świąteczne drzewka można przywrócić naturze

Część osób kupując choinkę na Święta zdecydowała się na zakup żywych w doniczkach. Nie wszyscy jednak mają możliwość posadzenia jej na działce lub w ogrodzie i drzewka prawdopodobnie wylądują na śmietniku. Fort V w Poznaniu zachęca jednak do innego rozwiązania.

Świąteczne drzewka można przywrócić naturze

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, w jaki sposób przygotować świąteczne drzewka do wyrzucenia do odpadów lub przygotowania do odbioru w ramach corocznej akcji odbioru choinek (więcej na ten temat tutaj).

Jeśli ktoś kupił drzewko w donicy, może skorzystać z innej opcji. Część osób decyduje się na posadzenie świątecznych drzewek w ogrodach czy na działce. Nie każdy jednak ma tę możliwość. Można za to skorzystać z opcji, jaką proponuje Fort V w Poznaniu.

Żywe drzewka choinkowe można oddać do fortu, na terenie którego zostanie ono posadzone. Przyjmowane będą zarówno małe jak i większe. Ważne jednak, by miały system korzeniowy – w innym przypadku drzewko uschnie.

Wystarczy skontaktować się z przedstawicielami Fortu i ustalić termin przywiezienia choinki. Można również wspólnie ją posadzić. Dzięki temu teren zostanie uzupełniony o nowe drzewa.

Fort V znajduje się przy ul. Lechickiej 23. Skontaktować można się poprzez profil FB lub numer telefonu 537 648 947.

 

autorka: A. Karczewska