t “Ile jeszcze COPów przed nami?” Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przejdzie przez Poznań – Eco Poznań
23 maja 2022

“Ile jeszcze COPów przed nami?” Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przejdzie przez Poznań

Przemaszerują przez Poznań, by nagłośnić problem bierności tych, którzy mają możliwości podjęcia działań na rzecz walki z postępującym globalnym ociepleniem i katastrofą klimatyczną. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wyruszy dziś z Placu Wolności.

“Ile jeszcze COPów przed nami?” Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przejdzie przez Poznań

Będzie to kolejny strajk młodzieży związany z walką z kryzysem klimatycznym. Do udziału zaproszone są jednak osoby w każdym wieku.

Po raz kolejny protest będzie miał charakter ogólnopolski. Uczestnicy chcą zwrócić uwagę na bierność osób decyzyjnych i upływający czas, kluczowy dla powstrzymania przed dalszą katastrofą klimatyczną. Jak wskazują organizatorzy, trwający COP w Glasgow zapewne po raz kolejny będzie jedynie deklaracjami, a nie realnymi i zdecydowanymi działaniami, których potrzebuje planeta.

„Głos nauki jest jednoznaczny, wnioski z raportów IPCC nie pozostawiają złudzeń, czego jeszcze brakuje osobom u władzy, żeby wykazać się podstawową troską o osoby, które powinny reprezentować? ILE JESZCZE COPÓW PRZED NAMI? Jak katastrofalna musi być sytuacja, by wreszcie zauważono, że trzeba powstrzymać kryzys? Konieczne są ambitne działania ponad podziałami, tu i teraz! Inaczej będzie za późno – dla wszystkich” – mówią przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Dzisiejszy protest będzie miał charakter przemarszu przez miasto. Uczestnicy wyruszą o 10:00 z Placu Wolności, skąd przejdą na Plac Mickiewicza.

 

autorka: A. Karczewska