10 czerwca 2023

“Ile jeszcze COPów przed nami?” Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przejdzie przez Poznań

Przemaszerują przez Poznań, by nagłośnić problem bierności tych, którzy mają możliwości podjęcia działań na rzecz walki z postępującym globalnym ociepleniem i katastrofą klimatyczną. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny wyruszy dziś z Placu Wolności.

“Ile jeszcze COPów przed nami?” Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przejdzie przez Poznań

Będzie to kolejny strajk młodzieży związany z walką z kryzysem klimatycznym. Do udziału zaproszone są jednak osoby w każdym wieku.

Po raz kolejny protest będzie miał charakter ogólnopolski. Uczestnicy chcą zwrócić uwagę na bierność osób decyzyjnych i upływający czas, kluczowy dla powstrzymania przed dalszą katastrofą klimatyczną. Jak wskazują organizatorzy, trwający COP w Glasgow zapewne po raz kolejny będzie jedynie deklaracjami, a nie realnymi i zdecydowanymi działaniami, których potrzebuje planeta.

„Głos nauki jest jednoznaczny, wnioski z raportów IPCC nie pozostawiają złudzeń, czego jeszcze brakuje osobom u władzy, żeby wykazać się podstawową troską o osoby, które powinny reprezentować? ILE JESZCZE COPÓW PRZED NAMI? Jak katastrofalna musi być sytuacja, by wreszcie zauważono, że trzeba powstrzymać kryzys? Konieczne są ambitne działania ponad podziałami, tu i teraz! Inaczej będzie za późno – dla wszystkich” – mówią przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Dzisiejszy protest będzie miał charakter przemarszu przez miasto. Uczestnicy wyruszą o 10:00 z Placu Wolności, skąd przejdą na Plac Mickiewicza.

 

autorka: A. Karczewska