12 lipca 2024

Ulica Załęże zmieni swój wygląd

Nowe drzewa, krzewy i byliny ozdobią kolejną łazarską ulicę. Tym razem zieleń pojawi się na ul. Załęże. Prace przy nasadzeniach rozpoczną się jutro i obejmą także „odbrukowanie” części terenu.

Ulica Załęże zmieni swój wygląd

Ulica Załęże pomiędzy ul. Lodową i Głogowską ma zaledwie 140 metrów, ale staje się zielonym zakątkiem w okolicy. W ubiegłym roku przy kamienicach powstały zielone przedogródki, co poprawiło poziom estetyki w okolicy. Teraz przyszedł czas na nowe nasadzenia.

W ramach rozpoczynających się jutro, 20 października, prac ZDM odbrukuje ok. 150 m2 powierzchni chodników, która nie jest wykorzystywana przez pieszych, a jednocześnie jest wyłączona z parkowania. Pozwoli to m.in. na powiększenie mis drzew, które tam rosną, co poprawi ich warunki siedliskowe.

Przybędzie również nowej zieleni. Posadzone zostaną 4 platany, 250 sztuk krzewów i bylin – róży, bergenii i trzmieliny oraz 1500 sztuk cebulek hiacyntów.

W celu zabezpieczenia nowych nasadzeń, zostaną otoczone słupkami.

Na czas prowadzonych prac, od środy do końca tego tygodnia nie będzie możliwości parkowania na ul. Załęże. Kierowcy proszeni są o usunięcie wcześniej zaparkowanych tam pojazdów, o czym informują ustawione tam znaki drogowe.

 

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja