t “Nie-oficjalne zakończenie sezonu”. Rusza nowa rywalizacja na rowerach – Eco Poznań
23 maja 2022

“Nie-oficjalne zakończenie sezonu”. Rusza nowa rywalizacja na rowerach

Przez najbliższe dwa tygodnie można brać udział w rywalizacji „Nie-oficjalne zakończenie sezonu” organizowanej przez „Aktywne miasta”. Jakie są zasady?

“Nie-oficjalne zakończenie sezonu”. Rusza nowa rywalizacja na rowerach

W czerwcu tego roku „Aktywne miasta” zorganizowały ogólnopolską rywalizację Puchar o Rowerową Stolicę Polski. Użytkownicy przez cały miesiąc zbierali punkty dla danego samorządu za przejechane na rowerach kilometry.

Teraz przyszedł czas na nieoficjalne zakończenie sezonu, choć jak wiadomo, rowerem można jeździć cały rok. W ramach rywalizacji opartej na podobnych zasadach organizatorzy chcą z jednej strony zachęcić do rowerowej aktywności przy jesiennej aurze, z drugiej uczcić przypadające w niedzielę, 24 października, Międzynarodowe Święto Roweru.

Udział w rywalizacji może wziąć każdy. Wystarczy pobrać aplikację „Aktywne Miasta” i dołączyć do akcji w zakładce „Rywalizacje”. Dołączyć można w każdym momencie od dziś do końca października. Należy pamiętać, by włączyć odpowiednią aktywność – jazda na rowerze lub kolarstwo.

Ci, którzy przejadą najwięcej kilometrów w ramach dwutygodniowej akcji zostaną nagrodzeni. Pierwsze trójki w siedmiu kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn, otrzymają nagrody – koszulki rowerowe. Kategorie wiekowe to: 0-17, 18-24, 25-34, 35-44, 45-54, 55-64, 65+.

 

autorka: A. Karczewska