1 października 2023

Wyrwa w nasypie przy PST, a w niej… lodówka i opony samochodowe

Interwencje strażników miejskich często są wynikiem ich obserwacji nie tylko w czasie służby. W ostatnim czasie jeden ze strażników z Referatu Północ zauważył potrzebę interwencji związanej z zanieczyszczaniem terenu, gdy podróżował tramwajem na trasie PST.

Wyrwa w nasypie przy PST, a w niej… lodówka i opony samochodowe

Wiele osób codziennie dojeżdża do pracy komunikacją miejską. Jako pasażerowie mają możliwość dokładniejszej obserwacji terenu przez okna pojazdów. Choć codziennie mijane miejsca z czasem stają się już stałym elementem krajobrazu, to podświadomie zauważane są zmiany.

Właśnie w takiej sytuacji znalazł się jeden ze strażników miejskiech z Referatu Północ, który do pracy przyjeżdża tramwajem jadąc trasą PST.

Podczas jednego z przejazdów zauważył ubytek w nasypie przy trasie, w którym znajdowały się różnego rodzaju śmieci i odpady. Były tam nie tylko odpady komunalne, ale także m.in. lodówka i opony.

Funkcjonariusz jeszcze tego samego dnia podjął interwencję w celu ustalenia właściciela śmieci i sprawcy zaśmiecania. Mimo dużej ilości odpadów, nie udało mu się natrafić na ślad po ich właścicielu, dlatego skontaktował się z zarządcą terenu, czyli ZTM.

Spółka uprzątnęła dzikie wysypisko, jednocześnie informując strażnika, że ubytek w nasypie zostanie uzupełniony.

Tydzień później funkcjonariusz przeprowadził rekontrolę tego miejsca, podczas której upewnił się, że wszelkie śmieci zostały uprzątnięte.

 

autorka: A. Karczewska

© 2020 iPolska24

Realizacja