POLECO, czyli o środowisku i ekologii w postępie technologicznym i rozwoju miast

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO będą odbywać się w pawilonie 5 (wejście Holem Wschodnim od ul. Głogowskiej oraz od strony ul. Bukowskiej). Wydarzenie rozpocznie się w środę (13 października) i potrwa do piątku (15 października). Targi można będzie odwiedzić w godz. 10-17 (ostatniego dnia do godz. 16).

POLECO, czyli o środowisku i ekologii w postępie technologicznym i rozwoju miast

 

Targi POLECO są dobrze znaną targową imprezą, która z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno samorządowców jak i prywatnych firm. To miejsce spotkań dla przedstawicieli biznesu, nauki, edukacji, gospodarki komunalnej, zrównoważonego rozwoju czy branż związanych z ochroną klimatu i środowiska.

To również przestrzeń do debaty i dialogu w zakresie zmian klimatycznych, zrównoważonej gospodarki, odzyskiwania energii czy budowania zrównoważonych, przyjaznych środowisku miast.

W ramach targów zaprezentowana zostanie oferta z niemal każdego aspektu związanego z ochroną środowiska i klimatu oraz rozwiązaniami przyjaznymi naturze przy jednoczesnym postępie i rozwoju firm, samorządów i regionów.

Na stoiskach znajdzie się również oferta urządzeń i systemów służących zachowaniu czystości w przestrzeni publicznej i gminach.

W ramach targów POLECO odbywać się będzie również Forum Rozwoju Miast. Głównym tematem będą trendy miejskie, które odrodziły się podczas pandemii. Nie zabraknie jednak debaty o lovavore, czyli systemowi lokalnego wytwarzania i spożywania żywności. Będzie także temat ruchów miejskich i oddolnych inicjatyw.

Z kolei w ramach Forum Energii i Recyklingu omawiane będą zagadnienia związane z odzyskiem energii, w tym m.in. pozyskiwaniu ciepła i energii z odpadów czy też nowym modelu rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemowi kaucyjno-depozytowemu.

Popularyzacja dobrych praktyk CSR w biznesie będzie głównym celem Konferencji CSR. Szczególna uwaga poświęcona będzie kwestii rozwiązań adaptacji do zmian klimatu i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO będą odbywać się w pawilonie 5 (wejście Holem Wschodnim od ul. Głogowskiej oraz od strony ul. Bukowskiej). Wydarzenie rozpocznie się w środę (13 października) i potrwa do piątku (15 października).