22 września 2021

O odnawialnych źródłach energii i przemyśle drzewnym, czyli Greenpower i Drema na MTP

We wtorek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczną się dwie niezwykle ważne imprezy targowe – Drema i Greenpower. To dwa wydarzenia, które na stałe wpisały się w targowe kalendarium i są niezwykle cenione w branży. Pierwsze skupia się na przemyśle drzewnym i meblarskim, a drugie na energii odnawialnej.

O odnawialnych źródłach energii i przemyśle drzewnym, czyli Greenpower i Drema na MTP

Energia pochodząca z odnawialnych źródeł to już nie rzadkość lub technologie dla dużych podmiotów. Powoli staje się to codziennością także w mniejszych obiektach i codziennym życiu. Z jednej strony to efekt zmian prawa w zakresie ochrony środowiska. Z drugiej to wciąż wzrastająca świadomość społeczeństwa w zakresie ekologicznych rozwiązań. Nie bez znaczenia jest również rozwój tego sektora gospodarki i dostępność technologii.

Podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Greenpower na MTP będą dostępni specjaliści z branży, a także fachowcy i producenci proekologicznych rozwiązań. Wyjątkowo dużo uwagi będzie poświęcone tematowi fotowoltaiki, na którą decydują się zarówno ogromne przedsiębiorstwa jak i indywidualni użytkownicy.

Na stoiskach dostępni będą specjaliści, którzy nie tylko doradzą, które rozwiązanie będzie najlepsze, ale także podpowiedzą, co zrobić, by było ono najbardziej opłacalne i.. tańsze. Będzie można uzyskać informacje o dofinansowaniach i programach związanych ze stosowaniem odnawialnych źródeł energii.

Nie zabraknie również innych aspektów proekologicznego pozyskiwania energii oraz rozwiązań, która pomagają zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej.

Targi Greenpower rozpoczną się 14 września i potrwają do 16 września.

Dzień dłużej dostępne będą rozpoczynające się jutro Targi Drema. To impreza dobrze znana wystawcom i zwiedzającym poznańskie Targi. Co roku na kilka dni Poznań staje się za ich sprawą stolicą przemysłu drzewnego i meblarskiego.

To właśnie podczas tego wydarzenia prezentowane są najnowsze zmiany, trend i kierunki rozwoju branży. Jak zwykle zadbano nie tylko o samą kwestię wystawienniczą. W programie znalazły się m.in. panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami. Nie zabraknie Ogólnoposlkiego Kongresu Meblarskiego oraz stref Czystego Powietrza, Drema Tools i Drema Hobby.

W tych dwóch ostatnich dziać się będzie wyjątkowo dużo. Zaprezentowane zostaną najnowsze narzędzia dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych czy branży wykończeniowej.

Targi Drema potrwają do 17 września.

 

autorka: A. Karczewska