5 lutego 2023

“Niemapa” wielkopolskich lasów, czyli nietypowy przewodnik po terenach zielonych

Ubierz się wygodnie, wyjdź z domu na spacer i weź ze sobą… „niemapę”. Co to takiego? To ciekawy projekt, który powstał przy współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Nietypowa mapa-niemapa ukazuje interesujące miejsca, ścieżki i atrakcje na terenie wielkopolskich lasów.

“Niemapa” wielkopolskich lasów, czyli nietypowy przewodnik po terenach zielonych

„NIEMAPA” to projekt ogólnopolski z podziałem na rejony. „Niemapa Lasy okolic Poznania” powstała w tym roku, przy współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych”. Znajdują się tam wielkopolskie tereny leśne i zielone, a także jeziora i tereny rekreacyjno-edukacyjne. Wszystko w przyjaznej formie graficznej, która przyciąga wzrok zarówno dzieci jak i dorosłych.

Obojętnie, czy ktoś wybiera się na spacer, przejażdżkę rowerem, pociągiem czy też spływ kajakowy, może znaleźć ciekawe miejsca i atrakcje. „Niemapa” ukazuje atrakcyjne miejsca na terenach takich jak tereny nadwarciańskie, leśne szlaki, Wielkopolski Park Narodowy czy Puszcza Zielonka.

Dzięki współpracy z lokalnymi nadleśnictwami na nietypowej mapie zaznaczono ścieżki dydaktyczne, wieże widokowe, ciekawostki m.in. na temat roślinności czy też gry edukacyjne i inne warte zobaczenia punkty.

Niemapa dostępna jest za darmo – w wersji online na stronie internetowej, a w wersji papierowej w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz w każdym z 25 nadleśnictw z terenu RDLP w Poznaniu.