22 września 2021

Rowerem do Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego po wygodnej ścieżce

Między Komornikami a Szreniawą powstanie nowa droga rowerowa, umożliwiająca bezpieczny i komfortowy przejazd rowerem nie tylko między tymi dwiema miejscowościami, ale także do Poznania. Inwestycja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych.

Rowerem do Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego po wygodnej ścieżce

Ścieżka rowerowa powstanie w ciągu drogi powiatowej między Komornikami a Szreniawą. To ok. 1120 metrów długości.

Droga zapewni dojazd m.in. do węzła przesiadkowego na Poznańską Kolej Metropolitalną czy też dojazd do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Dzięki połączeniu infrastruktury, z inwestycji skorzystają także poznaniacy.

„To odcinek trasy rowerowej ważny dla mieszkańców Komornik, którzy będą mogli dojechać rowerem do węzła przesiadkowego i skorzystać z oferty Kolei Metropolitalnej, dojechać do pracy czy do szkoły w Poznaniu. Również mieszkańcy Poznania będą mogli skorzystać z roweru, dojechać do stacji w Szreniawie i skorzystać z oferty tamtejszego Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego lub pojechać do Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego. Zdecydowanie poprawi się standard i bezpieczeństwo takiego rodzaju podróżowania”- mówi Marszałek Marek Woźniak

Ścieżka będzie miała asfaltową nawierzchnię z odwodnieniem. Zamontowane zostanie oświetlenie poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Wszystko po to, by zachęcić mieszkańców Poznania i powiatu do korzystania z form transportu nieemitujących spalin, przy jednoczesnym zapewnieniu regularnej aktywności fizycznej.

Dzięki podpisanej umowie między Urzędem Marszałkowskim a Powiatem Poznańskim, powiat otrzyma prawie 1,8 mln złotych dofinansowania do inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

autorka: A. Karczewska