2 grudnia 2021

Na poznańskich ulicach pojawi sie ponad 200 nowych koszy na śmieci

Ponad 200 nowych koszy już wkrótce pojawi się na poznańskich ulicach. Ich zakup sfinansowano ze środków poszczególnych rad osiedli. Większość zostanie zamontowana poza centrum miasta.

Na poznańskich ulicach pojawi sie ponad 200 nowych koszy na śmieci

Jak informuje ZDM, zakupiono 225 nowych, betonowych koszy na śmieci, które wkrótce zostaną ustawione na poznańskich ulicach. Część pojawi się w nowych lokalizacjach, a inne zastąpią stare i zniszczone pojemniki, które nie nadają się już do dalszego użytku. Ma to pomóc w utrzymaniu czystości na poznańskich ulicach.

Zakup koszy sfinansowano ze środków rad osiedli, które obecnie uzgadniają ostatnie szczegóły dotyczące lokalizacji montażu nowych pojemników.

Większość koszy pojawi się na terenie osiedli oddalonych od centrum miasta – Antoninek – Zieliniec – Kobylepole, Fabianowo – Kotowo, Główna, Piątkowo Północ (wcześniej Jana III Sobieskiego i Marysieńki), Kiekrz, Krzesiny – Pokrzywno – Garaszewo, Krzyżowniki – Smochowice, Podolany, Strzeszyn, Szczepankowo – Spławie – Krzesinki i Umultowo.

Montowane będą wzdłuż chodników, które są najczęściej uczęszczane przez pieszych, także tych regularnie wyprowadzających psy.

 

autorka: A. Karczewska