t W Wielkopolsce odbędą się Targi Odnawialnych Źródeł Energii – Eco Poznań

W Wielkopolsce odbędą się Targi Odnawialnych Źródeł Energii

W dniach 24-25 sierpnia w Koninie odbędą się Targi Odnawialnych Źródeł Energii „Nowa Energia w Regionie”. DO 6 sierpnia trwa nabór uczestników.

W Wielkopolsce odbędą się Targi Odnawialnych Źródeł Energii

 

Targi mają charakter międzynarodowy. Organizatorzy przewidują udział minimum 30 wystawców – przedsiębiorców z branży OZE, w tym: 10 z zagranicy, 15 z obszaru Wielkopolskiej Doliny Energii – związku samorządów z terenu Wielkopolski Wschodniej, 5 wystawców – to instytucje otoczenia biznesu.  

Celem targów jest m.in. ułatwienie kontaktu pomiędzy przedsiębiorcami skupiającymi się wokół energii pozyskiwanej w sposób tradycyjny oraz nowatorski. Targi skierowane są do tych, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE. Ponadto stanowić mają miejsce do poszerzania wiedzy na temat innych krajów i regionów, które przeszły lub przechodzą proces transformacji energetycznej i gospodarczej – informuje Waldemar Jaskólski, kierownik Wydziału Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie. Dla uczestników z terenu Wielkopolskiej Doliny Energii przygotowano konkurs – Lider OZE w Wielkopolskiej Dolinie Energii realizowany przy współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Targi odbędą się w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie przy ul. ks. J. Popiełuszki 4. Informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie www.wde.org.pl, można je też uzyskać, dzwoniąc do Wydziału Obsługi Inwestora tel. 63 240 12 34.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Konin w ramach projektu pn. „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.