18 sierpnia 2022

Ruszyła przeprowadzka psów i kotów do nowej siedziby schroniska dla zwierząt w Poznaniu

Rozpoczęła się przeprowadzka kilkuset zwierząt z poznańskiego schroniska do nowej siedziby, która powstała przy ul. Kobylepole. Pierwsi mieszkańcy już sprawdzają nowy dom.

Ruszyła przeprowadzka psów i kotów do nowej siedziby schroniska dla zwierząt w Poznaniu

Dotychczasowa siedziba Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu mieszcząca się przy ul. Bukowskiej nie zapewnia odpowiednich warunków do życia a tym bardziej do udzielania pomocy i leczenia zwierząt. Psom i kotom brakuje miejsc w kojcach i na wybiegach. Nie ma także odpowiednich warunków zarówno dla nich, jak i dla pracowników i wolontariuszy. Brakuje też odpowiedniego miejsca leczenia i odizolowania chorych zwierząt.

Nowa siedziba schroniska powstała na terenie Kobylegopola. Zapewnia miejsca dla niemal 300 psów i 300 kotów, z podziałem na budynki dla zwierząt chorych i zdrowych. Psy i koty nie będą się wzajemnie widzieć – przy ul. Bukowskiej zdarzało się, że było to „punktem zapalnym” drażniącym zwłaszcza psy. Przygotowane jest odpowiednie zaplecze socjalne dla pracowników i wolontariuszy oraz budynek biurowo-administracyjny.

Powstała także nowoczesna i dobrze wyposażona przychodnia weterynaryjna z częścią szpitalną, z podziałem na psy i koty. Oddzielenie zwierząt chorych od zdrowych pomoże w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób, zwłaszcza wirusowych wśród mieszkańców schroniska.

Dostępna jest także przestrzeń umożliwiająca prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Zwierzęta będą miały dużo miejsca, by się wybiegać i bawić. Między budynkami powstały obszerne wybiegi, z podziałem na miejsca spokojne i zadrzewione oraz te z większą polaną.

Po ostatnich poprawkach i przygotowaniach dziś rozpoczęła się przeprowadzka zwierząt. Pierwsi lokatorzy zaznajamiają się już z nowym domem i otoczeniem „zwiedzając” boksy, budynki i teren. Łącznie trzeba przetransportować ok. 200 kotów i ponad 100 psów.

 

autorka: A. Karczewska