4 października 2022

Mieszkańcy mogą zaprojektować i odmienić wspólną przestrzeń

Mieszkańcy Poznania coraz chętniej angażują się w życie swojej okolicy. Miasto chce umożliwić im jeszcze większy wpływ na lokalną przestrzeń, dlatego zachęca do udziału w projekcie, w ramach którego można przedstawić propozycje zmian w różnych miejscach miasta i uzyskać wsparcie na ich realizację.

Mieszkańcy mogą zaprojektować i odmienić wspólną przestrzeń

Poznaniacy coraz chętniej angażują się w działania na rzecz lokalnej społeczności i okolicy. Miasto Poznań zachęca do udziału w projekcie, dzięki któremu otrzymają pomoc w zagospodarowaniu podwórek i innych wspólnych przestrzeni.

Akcja skierowana jest do mieszkańców Starego Miasta, Wildy, Łazarza, Jeżyc i Sołacza. Wystarczy, że przedstawią miejsca, które ich zdaniem wymagają zmian i przedstawią na nie pomysł.

Miasto, w drodze konkursu wybrało wykonawcę akcji. FUndacja na Dużą Skalę wybierze 10 propozycji, które otrzymają wsparcie projektowe w tworzeniu atrakcyjnych koncepcji zagospodarowania przestrzeni sąsiedzkiej. To np. Ogródki, wspólna przestrzeń czy też przedogródki.

W ramach programu latem i jesienią odbędą się także wykłady online poświęcone tematyce zagospodarowania przestrzeni. Planowane są również zajęcia edukacyjne w formie warsztatów w poznańskich szkołach i przedszkolach, które mają się odbyć na przełomie września i października. Mają pomóc w uczeniu małych poznaniaków od najmłodszych lat o kwestiach związanych z architekturą, ładem przestrzennym czy zagospodarowaniem terenu.

Zgłoszenia związane z projektem zagospodarowania miejsc w Poznaniu należy kierować mailowo na adres e-mail: kontakt@archipogotowie.pl. Przyjmowane będą do 26 czerwca.

Realizacją programu zajmuje się Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. 

 

autorka: A. Karczewska