Poznaniacy coraz więcej śmiecą. Nielegalnie wyrzuconych odpadów wciąż przybywa

Na „spacer” z workami pełnymi śmieci – tak niestety nadal wygląda rzeczywistość niektórych osób pojawiających się na terenach nadwarciańskich. Niestety, zaśmiecanie okolicy to nadal ogromny problem, zwłaszcza w rejonach zieleni. Co gorsze, nielegalnie wyrzuconych odpadów przybywa.

Poznaniacy coraz więcej śmiecą. Nielegalnie wyrzuconych odpadów wciąż przybywa

 

Strażnicy miejscy regularnie patrolują tereny nadwarciańskie, by jak najszybciej móc reagować na przypadki zaśmiecania okolicy. Co niepokojące, w ostatnich miesiącach widać wzrost intensywności problemu. Z danych straży miejskiej wynika, że w pierwszych czterech miesiącach 2021 roku ujawniono 465 nielegalnych wysypisk, choć rok wcześniej było to 189 przypadków.

Od stycznia do końca kwietnia ukarano 452 osoby za zanieczyszczenie miejsc publicznych, a rok wcześniej 248.

Wzrosły również wydatki na sprzątnięcie zabrudzonego terenu. Instytucjom odpowiedzialnym za utrzymanie czystości wydano 2518 zleceń porządkowych. W analogicznym czasie 2020 roku było to 1563.

W ostatnim czasie strażnicy interweniowali w rejonie ul. Karpiej i Czarnucha. Ujawniono tam odpady budowlane i komunalne. Interwencja strażnika rejonowego doprowadziła do uprzątnięcia terenów przez zarządców danych nieruchomości.