t Mieszkańcy zauważyli jeża, który wpadł do świetlika. By go uwolnić trzeba było usunąć pręty metalowej kraty – Eco Poznań

Mieszkańcy zauważyli jeża, który wpadł do świetlika. By go uwolnić trzeba było usunąć pręty metalowej kraty

Dzięki szybkiej reakcji okolicznych mieszkańców udało się uwolnić jeża, który wpadł do świetlika i nie mógł samodzielnie się z niego uwolnić. Do pomocy konieczne było wezwanie straży miejskiej z uwagi na brak możliwości podniesienia metalowej kraty.

Mieszkańcy zauważyli jeża, który wpadł do świetlika. By go uwolnić trzeba było usunąć pręty metalowej kraty

 

Do sytuacji doszło wczoraj na os. Armii Krajowej. Do strażników Ekopatrolu wpłynęło zgłoszenie od mieszkańców informujących o jeżu, który wpadł do świetlika pod skrzynką gazową. Skrzynka uniemożliwiała podniesienie metalowej kraty, dlatego mieszkańcy sami nie byli w stanie pomóc zwierzęciu.

Po przyjeździe na miejsce strażnicy miejscy usunęli kilka prętów, dzięki czemu mogli bezpiecznie wyciągnąć jeża z pułapki. Okazało się, że maluch jest w dobrym stanie, dlatego można było wypuścić go na wolność do pobliskiego parku, gdzie – według relacji mieszkańców – jeży jest dużo.

Strażnicy poprosili także gospodarza domu o przekazanie administracji osiedla informacji o konieczności zabezpieczenia świetlika, które zapewni uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości.