Wiosenne porządki w mieście. W której dzielnicy wskazano najwięcej nielegalnych wysypisk?

Wiosna oznacza porządki nie tylko w domu. Straż miejska prowadzi wzmocnione działania w zakresie likwidacji nielegalnych wysypisk odpadów na terenie miasta. W której dzielnicy wskazano najwięcej takich miejsc?

Wiosenne porządki w mieście. W której dzielnicy wskazano najwięcej nielegalnych wysypisk?

 

Porządkowanie terenów miejskich przybiera na sile. Po zimie odkrywanych jest wiele nowych miejsc, na których ktoś urządził sobie wysypisko. Mimo regularnie prowadzonych działań bieżących, wciąż zdarzają się miejsca, które jeszcze nie zostały uprzątnięte.

Strażnicy rejonowi w ostatnim czasie wytypowali miejsca, które wymagają szybkiej interwencji w zakresie porządkowym. Najwięcej, bo 15, zgłoszono na Grunwaldzie. Na dalszych miejscach znalazły się: Wilda (12), Nowe Miasto (10), Jeżyce (6) oraz 4 na terenie Starego Miasta.

„Okazało się, że najczęściej zanieczyszczanymi terenami są działki miejskie. Otoczenie pętli tramwajowej i stadionu Szyca, tereny przyległe do ulic Góreckiej, Górniczej, Opolskiej, Miedzianej, Jałowcowej oraz Szwajcarskiej i Folwarcznej, a także „bar pod wierzbą” przy ul. Na Miasteczku, lasek przy ul. Korfantego, ale także staromiejskie uliczki – to tylko przykłady miejsc wymagających „miotły”” – wymieniają strażnicy miejscy.

Prace wykonywane są na bieżąco. W ostatnim czasie usunięto wieloletnie koczowisko bezdomnych na terenie przyległym do Parku Sołackiego. Na zlecenie UAM, który jest obecnym zarządcą terenu, wywieziono aż 16 kontenerów odpadów.

Trwają także prace porządkowe na terenach nadwarcciańskich, gdzie już rozpoczął się sezon. Od początku marca prowadzone są działania polegające na utrzymaniu czystości. Ustawiono duże pojemniki na odpady mieszane i segregowane. Z kolei wzdłuż Wartostrady przybyło 129 nowych koszy na drobne śmieci.

© 2020 iPolska24

Realizacja