t Poznań dołączy do akcji Godzina dla Ziemi – Eco Poznań

Poznań dołączy do akcji Godzina dla Ziemi

Ostatnia sobota marca to już tradycyjnie czas akcji “Godziny dla Ziemi WWF”. Na godzinę zgasną światła, by w symboliczny sposób skłonić ludzi do refleksji na temat zmian klimatu. Hasłem tegorocznej odsłony jest “Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”.

Poznań dołączy do akcji Godzina dla Ziemi

 

Organizatorem akcji jest Fundacja WWF. Polega na wyłączeniu na godzinę świateł i urządzeń elektrycznych w domach, firmach i urzędach. Ma to skłonić do refleksji na temat zmian klimatu i wpływu człowieka na środowisko. Co roku bierze w niej udział ponad sto państw na wszystkich kontynentach.

Do akcji włączy się także Poznań. O godzinie 20:30 zgasną światła w Urzędzie Miasta Poznania, Stadionie Miejskim i podświetlenie na MTP. Do akcji włączą się także: Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy, a także budynek Bałtyku. Volkswagen Poznań wygasi oświetlenie w zakładach Antoninek, Poznań-Wilda i Września, firma Ataner wyłączy światło przy ul. Towarowej 35, a Homepark Franowo przyciemni swoje oświetlenia budynków. Do akcji przyłączy się również Centrum Kultury Zamek. 

Światła zgasną też na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego, na skwerze Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata i placu Marii Skłodowskiej-Curie.

Tegoroczna edycja poświęcona jest Bałtykowi.

Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi na to, z jakimi problemami boryka się Bałtyk. Obecnie do największych należą brak zrównoważonego rybołówstwa, martwe strefy – przydenne obszary całkowicie pozbawione tlenu, sieci widmo – zagubione lub w inny sposób utracone narzędzia połowowe, które dryfują w morzu i wciąż łowią oraz niefunkcjonalne morskie obszary chronione. – wyjaśnia WWF

Do akcji mogą włączyć się wszyscy – wystarczy na godzinę o 20:30 wyłączyć w domu światła i urządzenia elektryczne.