Ekologiczny Targ Bernardyński – inauguracja w najbliższy weekend

Ekologiczna żywność i inne produkty, warsztaty dla dzieci i dorosłych – to wszystko będzie czekało na uczestników Ekologicznego Targu Bernardyńskiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Ekologiczny Targ Bernardyński – inauguracja w najbliższy weekend

W najbliższą sobotę, 9 października, zostanie zainaugurowany nowy cykl wydarzeń na terenie targowiska na placu Bernardyńskim. Ekologiczny Targ Bernardyński będzie odbywał się w każdą sobotę.

Na targowisku zaprezentują się producenci ekologicznej żywności, w tym m.in. wędlin wieprzowych czy dziczyzny, a także szeregu wyrobów nabiałowych z mleka owczego, koziego i krowiego. Dostępne będą chleby żytnie i orkiszowe. Będzie można również kupić kiszonki, soki tłoczone, zakwasy, oliwy, konfitury, oleje, syropy czy musztardy. Nie zabraknie herbat, mieszanek ziołowych, kiełek, pestek słonecznika i dyni. Dostępne będą także wyroby i kosmetyki ekologiczne.

Przygotowano także warsztaty dla dzieci i dorosłych. Obejmą m.in. tworzenie eko-toreb, koszyków z wikliny papierowej czy doniczek z materiałów recyklingowych. W ramach zajęć string art, czyli tworzenia przestrzennych obrazów z materiałów recyklingowych.

Zajęcia będą się odbywać w godzinach 9:00-13:00.

Ekologiczny Targ Bernardyński będzie się odbywał co sobotę.

© 2020 iPolska24

Realizacja