t Targ Ogrodniczy, żywnośc regionalna, moda i eleganccy rowerzyści – co robić w sobotę w Poznaniu? – Eco Poznań

Targ Ogrodniczy, żywnośc regionalna, moda i eleganccy rowerzyści – co robić w sobotę w Poznaniu?

Pierwszy weekend jesieni choć rozpocznie się nieco chłodniej niż ostatni weekend lata, to nie oznacza to nudy. W mieście odbywać się będą atrakcje, które pozwolą na ciekawe spędzenie tego dnia.

Targ Ogrodniczy, żywnośc regionalna, moda i eleganccy rowerzyści – co robić w sobotę w Poznaniu?

Na terenie MTP rozpoczynają się dziś dwie imprezy – Jesienny Targ Ogrodniczy i Targ Żywności Regionalnej. Na około 50 stoiskach pojawią się wystawcy z roślinami dla domu i ogrodu. Będą rośliny, sadzonki, cebulki, a także to, co potrzebne do uprawy, czyli narzędzia ogrodnicze, doniczki czy odżywki. Pojawi się również mała architektura ogrodowa i dekoracje. Z kolei na Targu Żywności Regionalnej i Ekologicznej będzie można zrobić zapasy na jesień i zimę. Na stoiskach dostępne będą miody, konfitury, wędliny, nalewki czy sery. Dostępne będą także warzywa, owoce, słodycze, piwa rzemieślnicze, ryby i przetwory. Swoje stoisko będzie miało również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym promowana będzie żywność zarejestrowane w unijnym systemie jako Chronione Nazwy Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenia Geograficzne (ChOG) lub Gwarantowane Tradycyjne Specjalności (GTS).

Warto również zajrzeć do Starego Browaru, gdzie od wczoraj trwają Targi Polskiej Mody i Designu TUTU Polscy Projektanci. To miejsce dla osób, które lubią oryginalność i przedmioty “z charakterem”. To propozycja dla tych lubiących wspomnienia, skojarzenia, a jednocześnie trendy i wyróżnianie się w tłumie. Wystawcy zaprezentują swoje jesienne kolecje autorskich ubrań, biżuterii i dodatków. Pojawią się polskie niezależne marki, które w swoich projektach dbają również o środowisko naturalne, wierząc w zrównoważony rozwój. Nie zabraknie ciekawych detali, unikalnych ubrań i dodatków, a także projektów wyrazistych i wyjątkowych.

W godzinach popołudniowych warto wybrac się na Tweed Ride – jako uczestnik lub widz. To wyjątkowy przejazd rowerowy, podczas którego cykliści ubrani są w stylizacje inspirowane strojami mieszkańców Wielkiej Brytanii na początku XX wieku. Odbywa się w największych europejskich miastach, a od kilku lat także w Poznaniu. Stolica Wielkopolski jest jedynym polskim miastem, w którym organizowane jest wydarzenie. Zbiórka oraz rejestracja zawodników rozpocznie się o 14:30 w Parku Wilsona. O godzinie 15:00 rozpocznie się przejazd. Prezentacja stylizacji zaplanowany jest na godzinę 16:00 na terenie przed Bramą Poznania.

Dziś i jutro ostatnia w tym sezonie okazja, by przejechać się liniami turystycznymi i w ten nietypowy sposób zwiedzać Poznań. Na linii tramwajowej 0 w sobotę kursować będzie tramwaj 105N, a w niedziele pojazdy typu 102N i N+ND. Trasa pierwszego kursu, czyli o godzinie 11:30 z Placu Wielkopolskiego po raz kolejny będzie wydłużona do zajezdni MPK przy ul. Głogowskiej, tak, by pasażerowie dotarli do Muzeum Komunikacji Miejskiej. Na linii numer 100 w sobotę pojawi się Ikarus 260, MAN NG 313 i Jelcz M11. Z kolei w niedzielę na trasie pojawią się Jelcz PR110, MAN NG313 i Jelcz M11.