t Spotkanie w sprawie dotacji na wymianę pieca, usunięcie azbestu i przyłączenie do sieci gazowej – Eco Poznań

Spotkanie w sprawie dotacji na wymianę pieca, usunięcie azbestu i przyłączenie do sieci gazowej

W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne z cyklu organizowanego przez Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP w sprawie możliwości uzyskania dofinansowań na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne czy unieszkodliwienie azbestu. Tym razem skierowane będzie przede wszystkim do mieszkańców poznańskiej Wildy.

Spotkanie w sprawie dotacji na wymianę pieca, usunięcie azbestu i przyłączenie do sieci gazowej

Spotkania organizowane są regularnie na terenie poznańskich osiedli. Pracownicy Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska zapoznają mieszkańców i wyjaśniają najważniejsze zapisy uchwały antysmogowej wskazując także na możliwe kary, w przypadku łamania przepisów. Informują również o możliwościach uzyskania dofinansowania w ramach miejskiego programu Kawka Bis, który pozwala na wymianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne.

Można także dowiedzieć się na czym polega i jak skorzystać z miejskiego programu Azbest, którego celem jest usunięcie szkodliwego materiału z terenu miasta. Mieszkańcy mogą uzyskać zwrot kosztów związanych z usuwaniem i unieszkodliwianiem wyrobów azbestowych.

W czasie spotkań obecni są również przedstawiciele PGNiG, którzy wyjaśniają m.in. w jaki sposób można otrzymać dotację na przyłączenie do sieci gazowej.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Prądzyńskiego 53 w czwartek, 5 marca, o godzinie 17:00.