„Smog wspólna sprawa”. Jak wymienić piec na bardziej ekologiczny?

Spotkanie „Smog wspólna sprawa” odbędzie się w najbliższą środę 27 lutego. Eksperci będą mówić jak wymienić piec na bardziej ekologiczny oraz gdzie uzyskać dofinansowanie.

„Smog wspólna sprawa”. Jak wymienić piec na bardziej ekologiczny?

Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 57 przy ul. Leśnowolskiej. Eksperci będą mówić o zagrożeniach dla środowiska jakie niesie za sobą korzystanie z przestarzałych pieców. Opalane drewnem, węglem, paliwem stałym a często śmieciami negatywnie wpływają na jakość powietrza w naszym miejscu zamieszkania. dlatego niezwykle ważna jest wymiana domowych palenisk na bardziej ekologiczne.   

Mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z dofinansowania na wymianę pieców. Wśród dostępnych programów dofinansowań są: program miejski KAWKA BIS (dofinansowanie do 6 tys. zł na wymianę pieca), programy PGNiG (dofinansowanie do 3 tys. zł na zakup kotła gazowego) oraz programu rządowego „Czyste powietrze” (dofinansowanie na termomoderniazację). Swoje działania przedstawią także strażnicy miejscy z Ekopatrolu. Następnie będzie czas na zadawanie pytań i dyskusję.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy. Spotkanie „Smog wspólna sprawa” odbędzie się w środę 27 lutego o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 57, przy ul. Leśnowolskiej 35. Więcej informacji można znaleźć online.

© 2020 iPolska24

Realizacja