Nowocześni i ekologiczni – portal codziennypoznan.pl rozwija się każdego dnia

Każdego dnia, redakcja portalu codziennypoznan.pl rozwija się, by stawać się jeszcze lepszym portalem informacyjnym dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Stawiamy nie tylko na podnoszenie jakości i doboru przekazywanych informacji, ale także na stosowanie nowoczesnych technologii zarówno w świecie internetowym, jak i codziennym funkcjonowaniu redakcji.

Nowocześni i ekologiczni – portal codziennypoznan.pl rozwija się każdego dnia

Od kilku miesięcy regularnie realizujemy transmisje na żywo. Jesteśmy z naszą kamerą w miejscach, w których coś się dzieje – na konferencjach prasowych, otwarciach inwestycji, protestach, manifestacjach, imprezach masowych, piknikach i jarmarkach, a także wielu innych ważnych wydarzeniach i uroczystościach. Przekazujemy obraz z prawie dziesięciu ujęć, skupiając się na tym, co w danej chwili jest najbardziej interesujące.

Niedawno zrobiliśmy kolejny krok ku rozwojowi portalu i przekazywanej treści. Od kilku tygodni, nasze transmisje na żywo wzbogacane są także o obraz w technologii 360. Dzięki temu, widz na żywo, sam może decydować o tym, w którą stronę chce patrzeć w danej chwili. Wystarczy przesuwać realizowany obraz w dowolnym kierunku przy pomocy kursora. To pierwszy tego typu przekaz na żywo w krajowych mediach.

Zapisy wszystkich relacji, wraz ze zdjęciami, są później umieszczane na stronie do ponownego obejrzenia, także w jakości HD.

Portal to nie tylko treści, ale także redakcja i jej reprezentacja. Dbamy o środowisko i bycie ekologicznym. Do naszego zespołu dołączył najnowszy Nissan Leaf, samochód w 100% elektryczny i przyjazny naturze. Można go spotkać na ulicach Poznania, gdy jedziemy w poszukiwaniu najświeższych informacji z miasta lub na spotkanie z naszymi partnerami biznesowymi.

Regularnie testujemy samochody, sprawdzając je zarówno w warunkach miejskich, jak i terenowych. Włączenie do redakcji samochodu elektrycznego, jest kolejnym krokiem w byciu portalem przyjaznym środowisku. Współpraca z salonem Nissan Japan Motors w Komornikach pozwala nam na korzystanie z najnowszych rozwiązań w kwestii ekologicznej podróży oraz ekonomicznej eksploatacji pojazdu.

Warto także wspomnieć, że większość naszego zespołu po mieście porusza się także rowerem lub komunikacją miejską, by zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych do atmosfery i mieć swój wkład w oczyszczanie powietrza w Poznaniu.

Rozwijamy się dla naszych czytelników, których uwagi i reakcje na bieżąco analizujemy, próbując znaleźć najlepsze rozwiązanie dla przekazywanych treści. Istniejemy od ponad pięciu lat i każdy dzień jest dla nas krokiem na przód, ku byciu lepszymi i nowoczesnymi pod każdym względem.